Předchozí ročníky

Ohlédnutí za přechozími ročníky Víkend Elegance

2023

Jiráskovy sady, Hradec Králové

Průběh letošního ročníku Víkendu elegance, zájem majitelů vozů i laické veřejnosti vnímáme ve všech ohledech jako velmi pozitivní, což dokládá i počet zúčastněných aut a návštěvníků – letos to bylo více jak 30 vozů  a akci navštívily tisíce lidí.

 

Na rozdíl od podobných akcí, které se vesměs zaměřují na určité konkrétní kategorie či historické období, je cílem této akce představit zejména unikátní vozy z různých časových období. Což se podařilo naplnit, a to nejen jak v rámci prvního dne při jízdě závodní Rally, která letos vedla ze Stěžer do Nového Města nad Metují a odsud, po pauze na vloženou soutěž a výstavě vozů na zdejším náměstí, do Hradce Králové. Pro zajímavost – v kategorii předválečných vozů zvítězil Pavel Pšenička s vozem Austin Eight Tourer – rok výroby 1939, Marek Novotný starší s vozem Alfa Romeo Gulietta Spider z roku 1961 získal první místo v kategorii poválečných vozů a za supersporty to byl Jaroslav Jirka s Porsche 911 Targa s rokem výroby 2020. Cenu diváků, kteří volili nejsympatičtější automobil, získal vůz Lamborghini Aventador SVJ, rok Výroby 2020  – Milan Macháček.

 

Program druhé dne v Jiráskových sadech v Hradci Králové byl určen široké veřejnosti s cílem představit jednotlivé vozy, ale současně nabídnout doprovodný program i pro ty, kteří možná nejsou zarytými automobilovými fanoušky, ale mají rádi eleganci či si chtějí užít pohodový rodinný den, v němž si každý z programu najde něco pro sebe. Například dámy letos mohly shlédnout dvě různé módní přehlídky značek LOVE ME FASHION či Astrid Bridal, kdy modely předváděla i letošní finalistka soutěže Miss ČR, či využít poradenskou službu profesionální vizážistky. Děti se mohly vyřádit nejen na dvou skákacích hradech, ale také si zacvičit společně s mažoretkami, které v programu rovněž vystupovaly. Program doplnila i zajímavá talk show Vítka Martinec s jeho hosty a koncerty Petr Sovič &Gramofon a kapely Na 3 kusy. Pro návštěvníky byl otevřen i dřevěný kostel sv. Mikuláše, který je součástí areálu včetně komentované prohlídky. A samozřejmě bylo i co ochutnat. K výborné atmosféře celé akce, která se uskutečnila také pod patronací hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a primátorky města Hradce Králové Pavlíny Springerové přispělo nádherné počasí babího léta a zcela zásadní měrou i spolupráce s partnery projektu, díky níž mohl být letošní ročník v takové kvalitě a rozsahu realizován.

 

za pořadatele Park Na Větvi

Petr Smola

Těšíme se na Vás i v dalších ročnících

Translate